Kliknutím na tlačítko "Přijmout" souhlasíte s ukládáním souborů cookie do vašeho zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy používání webu a podpory našich marketingových aktivit. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Dvě avokáda, jedno rokrojené

Specializujeme
se na import

a distribuci specialit z Mexika, Ekvádoru a Spojených států amerických.

Odznak popisující podniky, které Akmis zásobuje: velkoobchody, výrobce, restaurace
Originální

Tortilly
&chipsy

Pro mexickou kuchyni není nic typičtějšího než tortilly a chipsy. Hned po chilli papričkách, pochopitelně. Tortilly dodáváme v nejrůznějších průměrech. Nejoblíbenější jsou o velikosti 25 a 30 cm. V nabídce máme také BEZLEPKOVÉ kukuřičné tortilly o velikosti 22 cm.

Z kukuřičných tortill, nakrájených na trojúhelníčky a posléze osmažených do malých křupavých kousků se vyrábí chipsy. Pořídit si můžete i křupavé kukuřičné taco mušle pro přípravu hard tacos v americkém stylu.

Chutné

Omáčky

Omáčky rozmanitých barev mají v Mexiku velkou tradici. Svou výraznou chutí si vydobyly pevné místo po celém světě. Vyrábějí se z jednoduchých a kvalitních surovin.

V naší nabídce najdete tradiční mole omáčku z více než 20 ingrediencí, americkou chedarovou omáčku i omáčky ze zauzených chipotle papriček či omáčky na grilování včetně ikonické Louisiana Hot Sauce s bezmála stoletou tradicí. Dále nabízíme dipy a samozřejmě dochucovadla.

Exkluzivní

Chilli
papričky

Papričky z Mexika patří mezi celosvětovou špičku a mají za sebou tisíciletou historii. Dovážíme několik druhů chilli papriček, sušené, v nálevu, krájené i v celku. Vše od ověřených výrobců. Nejpálivější papričky v našem sortimentu mají až 300 000 jednotek pálivosti a příjemně ovocnou chuť.

Ekvádorský

Tuňák

Tuňáka dovážíme již od samého začátku založení firmy v roce 1997. Vždy od výrobců, kteří dodržují kodex EU o trvalé udržitelnosti rybolovu a jsou držitelé certifikace Dolphin save. Od roku 2003 importujeme tuňáka pro velké zpracovatele v sáčcích “pouch pack”.

Výhodou je použití minimálního množství oleje nebo vody. V nabídce máme balení od 200 g pro individuálního spotřebitele až po 7 kg pouche pro výrobce. Obsah tuňáka je 95 % oproti klasickým konzervám, kde tvoří pouze 65 % - 70 %.

Tradiční

Fazole
& koření

Fazole jsou významnou mexickou surovinou, kde se konzumují více než 8000 let. Mají vysoký obsah bílkovin a vlákniny a díky tomu se řadí mezi superpotraviny, které by se měly konzumovat alespoň třikrát týdně.

Naším dalším artiklem je koření. Dovážíme směsi z chilli papriček, koriandru, černého pepře, česneku a dalších ingrediencí. Za zmínku určitě stojí i achiole pasta sytě červené barvy, která je vhodná k marinování vepřového masa.

Nenahraditelné

Ovoce
& zelenina

Mexická strava patří všeobecně k velmi zdravým a dietním kuchyním. V nabídce naleznete konzervované ovoce, zeleninu i mražené avokádové pyré. Nechybí ani nakládané listy opuncie, které jsou nedílnou součástí vegetariánských tacos, salátů, nebo plněných tortill. Pochoutkou jsou také zelená rajčata s typicky nakyslou chutí pro přípravu omáček.

Produktový katalog

zobrazit